Jak to funguje


Schéma serverového řešení

Naše servery jsou umístěny v plně klimatizovaných prostorách datacentra SYNOT ICT s parametry TIER3+. Více informací naleznete v sekci Technické zázemí.


Škálovatelnost a technologie
Všechny servery poskytující službu CLOUDmail.cz se nachází na našem Cluster řešení s nejnovějšími technologiemi jako Windows 2012, Hyper-V 3.0, SQL 2012 server, IIS 7.5, .NET Framework v4.5 a nejnovější verzí Cluster service. Hostitelské servery jsou sestaveny výhradně na platformě společnosti Intel ®, Adaptec a Supermicro obsahující, až 384GB RAM, CPU Intel Xeon a připojené k špičkovému diskovému poli Hewlett Packard 3PAR s 15000RPM SAS disky. Z principu technologie servery tedy není problém dle potřeby rozšířit o dostupné prostředky hostitelských serverů. Nemusíte se tedy bát, že by se služba po delší době s postupným plněním zákazníky zpomalovala jako u konkurence.

Vysoká dostupnost služby
Exchange 2013 farma, jak je znázorněno na obrázku je složena z několika serverů, které zajišťují vysokou dostupnost služby a také vysoký výpočetní výkon. Několik databázových serverů zajistí, aby při možném výpadku či údržbě aktivních mailbox serverů služba dále pokračovala z připravených pasivních serverů. Doménový řadič, Client Access Servery a ostatní aplikace jsou taktéž znásobeny pro vysokou dostupnost a odolnost proti problémům a útokům.

Výkon služby
Optimalizaci výkonu zajišťuje Load balancer, který lze kdykoliv doplnit o další Client Access Server. Load balancer zajišťuje zprostředkování zákaznických požadavků s Client Access servery Exchange služby a tím pádem rovnoměrně rozděluje zátěž na dané servery. Jednotlivé zákaznické databáze jsou rovnoměrně rozprostřeny dle zátěže mezi servery v režimu Database Availability Group, kde jedna databáze je aktivní a zbytek je synchronizován na ostatních serverech.

Novinky v Exchange 2013
Mezi nejzajímavější novinky produktu Exchange 2013 Server přináší mimo jiné intuitivnější prostředí, rychlejší odezvy díky optimalizaci IOPS, nová vyhledávací infrastruktura SMART Search, která umožňuje vyhledávat nejen ve službě Exchange 2013, ale i v ostatních produktech Office 2013 (SharePoint 2013, Lync 2013 IM), offline podporu v aplikaci Outlook Web Access (OWA - webové rozhraní emailu), nově optimalizované rozhraní OWA pro počítače, tablety a mobilní telefony, které nejsou na platformě Microsoft.

Možnost správy
Správu Exchange služby lze provádět za pomoci speciálního portálu. V aplikaci si zakládáte schránky dle Vašich požadavků, nastavujete oprávnění, vytváříte kontakty, distribuční listy, veřejné složky, sledujete využití prostoru a mnoho dalšího. U konkurenčních firem musíte pro nastavení mnohdy kontaktovat technickou podporu, ale zde si základní a většinu speciálních funkcí nastavíte přímo sami.

Konfigurace klientů
Služba Cloudmail přináší komfortní konfiguraci emailových klientů a Vašich mobilních zařízení. Stačí znát pouze název schránky plus heslo do ní a celá konfigurace se díky speciální službě vytvoří automaticky.

Mobilita
Díky službě Outlook Anywhere se lze připojit s Outlookem v jakékoliv síti, protože nevyužívá standardní připojení protokoly SMTP, POP a IMAP, které mnozí poskytovatele z obavy odchozího SPAMU blokují (samozřejmě služba Cloudmail SMTP, IMAP a POP protokoly podporuje také).

Zabezpečení přenosu dat
Veškerá komunikace mezi servery je zprostředkována, za pomoci šifrovaného spojení. Nejedná se jen o komunikaci klient - server, ale i mezi jednotlivými servery. Nemusíte mít tedy strach, že by Vaše data někdo zcizil.

Schéma řešení

Naše síť a servery


Jak to funguje Jak to funguje Master DC Brno
Master DC Brno Master DC Brno Master DC Brno